دختری مبارز با ۲۷ سال سننویسنده (ها) : محمدرضا حقیقت، سیدجلال نورافشان، امیر جهانی‌فرد
دسته کتاب : نثر معاصر
شابک : 9786229571279
زبان های در دسترس : فارسی
تعداد صفحات : ۸۰
قیمت : ۱۳۵٬۰۰۰ ریال

 این کتاب در سه بخش نوشته شده است که در بخش اول به زندگی اجتماعی و سیاسی حضرت با تأکید بر سابقه مبارزاتی و طاغوت ستیزی آن حضرت و در بخش دوم تحلیل و بررسی زیارت‌نامه ایشان که از امام رضا علیه السلام نقل شده است می پردازد.

   همچنین بخش سوم این کتاب در رابطه با نقشه‌های جغرافیایی مسیر مهاجرت حضرت معصومه سلام الله علیها تا رسیدن به شهر قم و موقعیت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در شهر قم را نشان می دهد و علاوه بر آن تصاویر قدیمی و جدید حرم بانوی کرامت در بخش انتهایی کتاب قابل مشاهده است.

   کتاب «دختری مبارز با ۲۷ سال سن» با ساختاری مناسب و چیدمانی کاربردی، بدون پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و با طراحی و صفحه‌پردازی جذاب به یکی از اثرگذارترین بانوان جهان اسلام می‌پردازد. بانویی که شهر قم ـ مؤثرترین شهر در آخرالزمان ـ را رونق داده و به شکوفایی رسانده؛ شهری که در حال تغییر جهتِ تاریخ به نفع مستضعفان است.

   مؤلفان کتاب تلاش می‌کنند تا الگویی واقعی، اما متفاوت از زندگانی حضرت معصومه را ارائه نمایند که می‌تواند مسیر زندگی هر انسانی به‌ویژه دختران و زنان جامعه اسلامی را تغییر دهد. 

   مهم‌ترین هدف تألیف این کتاب تأکید بر شخصیت فعال سیاسی و اجتماعی حضرت معصومه سلام الله علیها به عنوان یک دختر مورد تأیید ائمه(ع) است که در راه مبارزه با طاغوت و حمایت از ولی امر زمان خود به مسافرت طولانی مدت و خسته کننده از مدینه تا قم می رود و در همین مسیر به شهادت می‌رسد

ارسال با ایمیل: